Anasayfa / instagram / Smm Panel Nedir ? Smm Panel Nasıl Kiralanır ? Smm Panel Nasıl Açılır ? Smm Panel Açmak İstiyorum

Smm Panel Nedir ? Smm Panel Nasıl Kiralanır ? Smm Panel Nasıl Açılır ? Smm Panel Açmak İstiyorum

Yazımıza başlmadan önce en uygun fiyatlardan smm panel kiralama ve smm bayilik paneli satın almak için
Whatsapp 0536 202 12 13 üzerinden mutlaka iletişime geçiniz! Bize danışmadan smm panel işine girmeyiniz.
Hızlı Whatsapp sipariş linki için BURAYA TIKLAYIN
Aylık 50 TL ‘den başlıyan fiyatlar ile

1- SMM nedir?

SMM, kısaltılmasını açılması ile beraber  Social Media Marketing yani Sosyal Medya Pazarlama veya Pazarlamacılığı adı ile hafızalarda yer edinmektedir.
Bu sektör, türkiyede takipçi satışı yapan diğer instagram sitelerinden ve çoğu forum sitelerindeki ilanlardan farklı. Bu hizmeti genellikle şahıslar veya şirketler özel olarak vermekte.
Amaçları bir şirketin veyahut bir markanın etkisel değerini arttırmak ve müşteri erişimini arttırmasına yardımcı olacak sosyal medya işleridir
SMM Panel Nedir ?

Dünyadaki tüm smm paneller, takipçi, beğeni, izlenme gibi hizmetlerin toplu satışlarını yaptıklarından dolayı diğer takipçi sitelerine göre daha uyguna hizmet verebilmektedirler, diğer panellere kıyasla daha ucuzdur. Lafı dolandırmadan, Smm paneller aslında söylemek gerekirse gerçek hayattaki toptancılara benzemektedir.
Bu tek Instagram’da etkili değildir, Facebook, Twitter, YouTube ve kullandığınız neredeyse tüm sosyal ağlara imkanlar sağlar.
Bununla birlikte,  smm panellerde sanal toptancılar, diğer smm panelleri için ana bayi ana dağıtıcı görvi görürler.
Sebebini şöyle yorabiliriz, toptan alım her zaman sizlere daha ucuza gelmektedir.
Sanal toptancılar daha avantajlıdır bu durumda diğer panellerin kullanıcı toplamasına gerek kalmadan satış yapmalarını kolaylaştırırlar. Bu sayede, diğer panel sahipleri ciddi avantaj elde ederler. Özellikle, Instagram panel sahipleri, Smm panel aracılığıyla hizmet verdiklerini dile getirmezler. Çünkü, söyledikleri takdirde kullanıcıların hizmetleri kendilerinden almak yerine daha ucuz olan panellerden alacaklarını tahmin ederler.
Kimisinde bakiye yükleme sınırı 10TL, kimisinde 20TL.
Memnun kalırsak kullanmaya devam ederiz, hatta aşırı memnunsak ve bu işi yapıyorsak küçük bir API bağlantısıyla o panel ile bağ kurup; ortak satış çerçevisinde yer alma fırsatı elde ederiz.

Kısaca SMM Panel uygun fiyatlı instagram takipçi satın alma, instagram beğeni satın alma gibi konularda internet üzerinde toptancı olarak görev yapan siteler diyebiliriz.

 

SMM Panel’de siparişlerimi neye göre vermeliyim, smm paneline nasıl sipariş verebilirim ?

Çoğu SMM Panel’in sipariş oluşturma aşaması çok basittir. Ve belirli aşamalardan oluşur.
Bunlar:

 • Kategori Seçimi
 • Servis Seçimi
 • Link Girişi
 • Gönderilecek Miktar

Sipariş esnasındaki bu bilgileri, veri girişlerini doldurduktan sonra aşamaları tamamlayıp, siparişlerimiz oluşturuyoruz ve tamamlanmasını bekliyoruz.SMM Panel’lerin bir çoğu yani %90’u otomatik sisteme dayalıdır API ile sipariş otomatik işleme alınır ancak, %10’u manuel çalışır.
(API ile oluşturulan siparişlerde 7/24 sipariş verebilirsiniz, manuel panellerde ise belirli saatlerde sizlere teslim gerçekleşir.)

APİ Nedir ?

Smm panellerde API ise; Application Programming Interface olarak bilinir. API; programlar arası haberleşmeyi gerçekleştiren bir ara yüzdür.
Smm panellerde api kullanımında ;
Kullanıcılar, API üzerinden aracılık yaptıkları bir diğer api panellerinden otomatik sipariş oluşturmakla birlikte, api üzerinden verdikleri siparişlerin sipariş durumunu kontrol edip güncelleme ve bakiye sorgulama gibi işlemler gerçekleştirebilirler.
Smm panel siteleri için api gözle görülemeyen fakat tamamen arka planda çalışan bir sipariş mekanizması diyebiliriz , nasıl yani ? dediğinizi duyduk şu şekilde.
Müşteri sizin smm panel web sitenize giriyor ve A servisinden 1000 adet instagram takipçi siparişi veriyor , bu sipariş arka planda api aracılığı ile aracılık yapmış olduğunuz B sitesindeki B servisinin bağlı olduğu api adresine iletiliyor ve o b servisi üzerinden api sitesi siparişi tamamlıyor ve geri dönüşü sizin sitenize cronlar vasıtası ile dönüş sağlıyor ve sizin web sitenizde sipariş tamamlandı olarak gözükür müşteri tamamen sizden takipçi aldığını sanıyor ve ücreti size ödüyor, fakat asıl işi aracılık yaptığınız web site tamamlamış oluyor.

 

Smm Panelde Siparişler Nasıl ve Neye Göre Verilir ?

Smm panellerin sipariş oluşturma aşamaları normal paket satın alma sitelerine göre aslında çok kolaydır.
Sipariş öncesinde aşamalar;
Öncelikle sipariş verebilmek için bir kategori seçimiyle başlar, kategori seçiminden sonra servis seçimiyle devam eder, takipçi satın alınacak ise takipçi satın alınacak profil link girişi ve gönderilecek miktarın belirtilmesiyle tamamlanır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra siparişler oluşturulur ve bitmesi beklenir. Genelde bu konu ile ilgili smm panellerinde açıklama kısmında ne kadar sürede siparişin tamamlanacağı  belirtilebiliyor.
Bununla birlikte, Smm panellerin %90’ı otomatiktir. Kısacası API ile çalışır. %10’luk kısmı ise manuel olarak çalışır. Ayrıca, API ile oluşturulan siparişlerde 7/24 sipariş vermek mümkündür. Manuel panellerde ise belirli saatlerde teslim yapılmaktadır.

SMM Panel ile nasıl para kazanılır ?

Takipçi Smm panelleri ile aslında düşünebileceğiniz tüm işler göre çok rahat şekilde para kazanılmaktadır.
Kendinize bir smm panel açarak, veya kiralayarak vereceğiniz hizmetleri Forumlarda konu açarak , sosyal medyalarda reklam yaparak yada google adwords üzerinden reklam yayınlaarak kolayca bir şekilde para kazanabilirsiniz. Belirttiğimiz işlemler kabataslak işlemlerdir mesela az önce sosyal medyalarda reklam yaparak dedik bu cümlemizi açarsak yüksek takipçili (fenomen) hesaplardan hikaye (story) reklamı satın alıp sitenizin reklamını yaptırabilirsiniz daha önce test edildi ve gayet olumlu dönüşler aldık.

SMM Panel satın alsam veya kiralasam içinde user olur mu?

Cevabımız hayır, olmaz. Smm paneller yapısı gereği içerisinde user bulundurmaz veya bir diğer değiş ile barındırmazlar, user tutma gibi fonksiyonları yoktur.
Smm panellerde takipçi siteleri gibi id-pass şeklinde sosyal medya hesaplarınız ile giriş yapmadığınızdan dolayı smm panel kiralayıp satın alsanızda içerisinde user olmayacaktır.
Normal bir panel hesabı oluşturup (e-posta & kullanıcı adı ve şifre ile) işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Smm panel üzerinden para kazanıyorlar, bende bu işten para kazanabilirmiyim ?

Smm panellerde sabit bir pazar payı yoktur, pazar payı bu konuda çok geniş diyebiliriz çünkü satıcağınız müşteriden tutun rakama kadar bu önemlidir siz ne kadar hizmeti ucuza temin ederseniz  satarkende servis fiyatlarını rakiplerinize göre daha ucuz ve uygun ekleyeceğinizden olayı bunu gören diğer siteler bu fiyatı görünce sizden api çekecektir aynı zaman da müşterileriniz rakiplerinizi bırakabilir ve sizden daha çok alışveriş yapar , müşterileriniz bu tarz bir sistemi ilk defa görmüş ve hemen sizinle alışveriş yapabilicek olasılıkta olabilir pek çok neden gösterebiliriz.

SMM Panel satın almak ile kiralamak arasında ki fark nedir?

Özet ile aslında pek bir fark yoktur tamamen sizin tercihiniz ve bilginiz ile alakalı bir durumdur.
Php kodlama ve Css üzerinde bir fikriniz yok ve temel bilgi konusunda alt yapınız yetersiz ise satın almak yerine kiralamayı tercih etmelisiniz. Eğer SMM bayilik paneli satın alacak olursanız, (ki kesinlikle lisanslı orjinal bir SMM Panel satın almanızı öneriyoruz.) kurulumunuzu yaptıktan sonra tüm yetkileri sizin elinizde olan ve kafanıza göre istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz bir web sitesi elinizn altında olmuş olacak. Satın alımdan sonra site üzerinde istediğiniz alanı değiştirebilme fırsatınız olduğu gibi, varsa CSS, JS bilginiz kafanıza göre smm bayilik panelinize marjinal ve orjinal bir tasarım elde edebilirsiniz.
SİZLERE KOCAMAN BİR UYARIMIZ OLACAKTIR BU KONUDA;
Script dosyaları üzerinde oynama yapacaksanız eğer, öncesinde bir adet yedek alınız smm bayilik scriptleri bildiğiniz diğer basit sitelerin scriptlerine kodlamalarına benzemez.
Yapacağınız en ufak değişiklik ile siparişler hatalı oluşabileceği gibi oluşturulan siparişlerin kayıtlarının yok olması gibi ve hatta uygun fiyat üzerinden kar etmeye çalışırken zarar etmeye başlamış olursunuz..
Güvenlik konusunda insanlar ssl’e sahip smm panelleri üzerinden sipariş ve satın alım tercih ediyorlar fakat, ssl olmasada olur sizler için pek önemli gözükmesede müşterileriniz ssl tercih edicektir.
Ssl satın almak için hosting firmanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Smm bayilik panelinde ki dosyalar üzerinde kafanıza göre hareket edip her yerini değiştiremiyorsunuz malesef, hatta bazı sağlayıcılar ile yani sizn satın aldığınız scriptler sadece anlaşmalı bayiliklere bağlı olan API’lere sabitlenmiş ise eğer sadece o apiler üzerinden hizmet verebiliyorsunuz..
Smm bayilik kiralamada ise, siz hiçbirşeye dokunmuyorsunuz sistem tamamen otomatik anahtar teslim olarak size teslim ediliyor.
Yapmanız gereken tek şey domain + ssl satın almak.

Smm bayilik paneli nasıl satın alabilirim veya nasıl smm panel kiralayabilirim ?

Smm bayilik kiralama konusunda sizleri bu işin uzmanına emanet ediyoruz.
Whatsapp 0536 202 12 13 telefon numarası ile iletişime geçerek veyahut 0543 202 12 14 numarısını arıyarak bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
50 TL ‘den başlayan smm bayilik paneli kiralama hizmetinden sizlerde faydalanabilirsiniz.
Kiralamak yerine sistem elimin altında olsun diyorsanız eğer KDV DAHİl 1500 TL ‘ye komple smm panel bayilik sistemi alabilirsiniz.

Smm panel bayilik üzerinden para kazanırsam vergi ödemem gerekiyor mu ?

Herkesin merak ettiği ve bir an önce smm bayilik paneli açıp para kazanmak isteyen herkesin aslında sormak istediği sorulardan biriside, “Smm panel bayilik üzerinden para kazanırsam vergi ödemem gerekiyor mu ?” piyasada bulunan bir çok smm panel bayi sahibi vergi ödememektedir fakat vergi cezaları konusunda riski göze almayı sevmeyenler vergisini yasal bir şekilde verip smm panel bayilik hizmeti verebiliyorlar, internet üzerinden bir ticaret yapacaksınız veya yapmaktasınız tabi ki  bunun vergisini ödemelisiniz ( gelir vergisi + kdv vergisi )  bizim sizlere bu konuda en yararlı tavsiyelerimizden biriside 1 adet şahıs şirketi kurmanızdır belki duymuşsunuzdur genç girişimcilere özel 1 yıl boyunca şahıs şirketi açanların bağkur sigortası devlet tarafından karşılanıp 1 yıl boyunca bağkur üzerinden ücretsiz sigorta hakkına sahip oluyorsunuz.
Sizin yapmanız gereken bu konuda şirket açılışından sonra %18 kdv ve eğer ofisi kiraladıysanız eğer %18 stopaj vergisi, kiralmaadıysanız eğer stopaj vergisi ödemenize gerek kalmayacaktır.
Şirket açmadan smm bayilik paneli üzerinden para kazanan arkadaşlar, son 5 yıl’a kadar dahi vergi memurları inceleme yapmaz fakat son 5.yılın düzlüğüne gelindiğinde ummadığınız bir anda kapınızı vergi memurları çalıp elinize vergi cezası tebliğ isimli bir kağıt ile tüm kazancınızı birikiminizi emeklerinizi alt üst edebilirler.
Vergi levhası almaktan korkmayın arkadaşlar devletimize vergi öderseniz inanın daha çok satış yaparsınız kurumsal kimliğiniz olmuş olur insanlar sizden daha çok alışveriş yapar bu sayede kazancınızı katlamış olursunuz ürün fiyatlandırmalarınıza kdv’i ekleyerek satın yani her türlü paranızı kazanırsınız bu konuda şüpheniz olmasın.
Ayrıca vergisiz bir şekilde sanal pos almanızda çok zordur fakat yinede vergisiz smm panellerine pos veren firmalar elbette var.

Vergi levhası olmadan sanal pos veren firmalar

Paytr, iyzico gibi bir çok firma vergi levhaıs olmadan sanal pos vermemektedir fakat bilinenin aksine sanal pos için vergi levhası istemeyen firmalarda var bunlardan bazıları ;

Smm bayilik paneli nasıl otomatik , insanlar nasıl alışveriş yapıyorlar?

Bir üst yazılarımızda belirttiğim gibi smm panel sistemleri api ile çalışır arka planda siparişi api sitesine iletir bu sayede aslında sistem otomatiktir tabi bu kullanıcağınız scripte göre değişiklik gösterebilir bu durum 
İnsanlar aslında bu tarz siteleri ve sistemleri fiyatlarını parakende yerine toptan fiyat üzerinden hizmet verilmesinden dolayı tercih ediyorlar.
Mesela 5.000 Takipçi 50 TL fakat insanlar güvenemiyor ödemeyi nereye yapıcak yada siparişi gönderecek mi parayı aldıktan sonra ya cevap vermezse gibisinden fakat bu sistemlerde yani smm panellerde online ödeme yöntemi , sistemin otomatik oluşu ve en önemlisi fiyatların diğer sitelere kıyasla kat kat ucuz olması onları çezbediyor isterse 2 TL yükler testini yapar geldiğini görür sonrasında belki 1000 TL ‘ lik alışverişte yapabilir.

 

SMM Panel’lerde başım ağrır mı, yasal yollarla arası nasıldır?

Smm bayilik paneli işine girmeden önce hizmet vereceğiniz servisleri veya satacağınız tüm servisleri adınız gibi bilmelisiniz.
Örnek vermek gerekirse serivs olarak %100 Full Türk Takipçi yazıp, müşteriniz sizden sipariş girdiği zaman %70’i tayland takipçisi çıkarsa adam size istediği gibi sövebilir küfür edebilir, hatta tehdit edip mahkeme yoluna dahi gidebilir.Bu durumda adam sana sövdü diye sende adama küfredersen o zaman mevzu kişiselleşir ve adam sana rahatlıkla mahkeme yolu ile dava açabilir.
Fakat ki olası bi eksik gitme durumunda, lokasyon oranında şaşma yani Türk yerine yabancı gitme durumunda, gecikme durumlarında o müşteriyi elinizde tutmak için ufak telafiler sağlayın. Edebiliyorsanız siparişin iptalini gerçekleştirin, bakiyesini iade edip; başka servislerde kullanmasına yönlendirin. Ek bonus bakiye takviyeside yapabilirsiniz.

Sitenin her yerine “banka hesabımız bu, şuraya ödeme yap şu şu açıklamayı yaz” diye yazarsan birisi seni şikayet eder, sonra bi bakarsın referer url’lerde TİB  Arkadaşımın başına geldiği için, sadece küçük bir uyarı, öyle büyük büyük yazı fontlarıyla yok pop-uplarla falan ödeme olayları sokmayın müşterinin gözüne.
Sadece online ödeme alıyorsanız bir problem yok, çünkü gerekli işlemleri Paywant veya PayTR halletmekte. Sitenizde mutlaka Kullanıcı Sözleşmesi, Gizlilik Kuralları gibi politakaları ve sayfaları ekleyiniz.

Müşteriler ile konuşurken herzaman sizlere tavsiyemiz güzel resmi bir dil tercih edin. Hani zamanında Facebook hesabımız kapandığında mail atardık ya umutsazca, sürekli otomatik cevaplar gelirdi. Öyle olun, size karşı olan saygınlık değişecektir.

Smm sitesi aldık veya kiraladık şimdi neler yapmalıyız ?

Size tavsiyemiz öncelikli olarak web siteniz için bir adet profesyonel logo ve reklam çalışması yaptırınız forumlarda veya diğer sitelerde ücretli tasarım işleri kısmında ki arkadaşlara yazarsanız sitenize uygun 1 adet logo 1 adette reklam banneri yapmaları bu konuda çok önemlidir, sosyal medyalarda yada belirli sitelerde , web sitenizin reklamını yaptırınız. Aslında bu başlığın devamı üst tarafta ki SMM Panel ile para nasıl kazanılır ? kısmıda eklenebilirdi 

 

Sıkça Sorulan Sorular

+: Hocam, SMM Panel sektörüne giricem sizce hangi scripti kullanmalıyım veya satın almalıyım ?
-: Bütçeniz var ise direkt 0536 202 12 13 numaralı whatsapp üzerinden kiralamanızı tavsiye ederim. Eğer bütçeniz kısıtlı ise, ömür boyu lisanslı güvenilir bir script almanızı tavsiye eder; sonrasında işler büyüdüğünde PerfectPanel’e geçmenizi tavsiye ederim.

Smm bayilik panelleri ile ilgili tüyolar/İpuçları

 • Web sitenizin olmazsa olması teknik destek 7/24 Destek imkanı sunun (gerekirse 1 adet destek operatörü alın sitenize.)
 • Servis sağlayıcısında ürünleri muhakkak sık sık kontrol edin (servis numarası değişebilir, fiyat artabilir/düşebilir.)
 • Servis açıklamalarını doldurun. (müşterilerinize vereceğiniz açıklamalar onları teşvik edici olmalıdır.)
 • Güven verin. (sizden referans isteyen müşterilerinizi kırmayın.)
 • Telafileri gerçekleştirin. (sizden sürekli alışveriş yapan müştelerinizi üzmeyin ve onları daimi elinizde tutun.)
 • Bonuslar ve indirimler gerçekleştirin. (bonus bakiye ve indirimler gerçekleştirin. örn: 200TL bakiye yükleyen 35TL bakiye hediye gibi.)
 • Yeni servisler ekleyin. (standart servislerden ziyade farklı ilgi çekici servisler ekleyin.)
 • Sık sık bakıma almayın/erişime kapatmayın. (panelinizi sık sık bakıma alır veya erişime kapatırsanız müşterileriniz sıkılabilir.)
 • Sizden API ile ürün çekecek bayilerinize özel imkanlar tanıyın. (3-4 kuruş indirim veyahut bonus bakiye gibi.)
 • SSL’i mutlaka aktif edin. (dışarıdan yeni gelen bir müşteri için güven verir, aksi halde yeni giren ziyaretçi “Bu site güvenilir olmayabilir.” ibaresiyle karşılaşması onu korkutabilir.)
 • Şık, rahat ve göz yormayan tasarımlar tercih edin. (müşterileriniz sitenizde sık zaman geçirebilir bu yüzden onlara hitap eden bir tasarım tercih edin.)
 • Fazla javascript kodlarından, büyük boyutlu resimlerden sakının, gerekirse CDN kullanın. (fazla js dosyaları veya büyük boyutlu resim dosyaları sitenizin hızınızı düşürebilir.)
 • Müşterilerinizin sipariş sorunlarını, servis sağlayıcısına iletin. Eğer çok fazla şikayet gelirse servis sağlayıcısını değiştirin.

Tüyolar/İpuçları için şuanlık aklıma gelenler bunlar, daha fazla fikri olan arkadaşlar konuya yorum olarak yazabilirler. Değerli arkadaşlar, ben sizlerle tecrübemi ve birikimimi paylaştım.
Konun içerisinde örnek verebileceğim bir çok site vardı fakat hiç biri reklama kaçmaması için belirtemedim, sorusu olanlar özel mesajdan sorabilirler. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler, hayırlı forumlar.

Hakkında admin

Check Also

Instagram Politikaları Takip Limiti – Beğeni Limitleri [2020 – Sürekli Güncel]

İnstagram takip limiti nedir, instagram takip limiti kaç ?, instagram 2020 takip limiti gibi sorularınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir